Дома Фудбал Англија Кошмарно деби за Силва: ВБА му даде три гола на Челзи за 30 минути! 🎥

Кошмарно деби за Силва: ВБА му даде три гола на Челзи за 30 минути! 🎥

ВБА игра неверојатен натпревар против Челзи на свој терен.

Уште во четвртата минута Робинсон го отвори резултатот. Челзи создаваше прилики, Вернер погоди пречка, а кога не ги искористија. Тијаго Силва кој денес дебитира за Челзи и е капитен направи еден кикс и Робинсон погодува за 2:0.

Веќе во 28. минута Бартли ја тресе мрежата на Кабаљеро за 3:0.

1:0

2:0

3:0

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гатузо: Нов договор? Сакам да се чувствувам слободен

Тренерот на Наполи Џенаро Гатуз, до крајот на годината, ќе го продолжи договорот со клубот…