Дома Македонски спорт Мак баскет Кошаркар на Работнички изведе атрактивно забивање и го искриви кошот 🎥

Кошаркар на Работнички изведе атрактивно забивање и го искриви кошот 🎥

После пауза од месец ипол конечно кошаркарите на Работнички се појавија на паркетот во натпревар против Евро Никел.

Натпреварот кон средината на вториот период беше прекинат на неколку минути и тоа поради необична работа, да се врати изместениот кош на место. Девон Вашингтон откако го помина Антон Казароновски заби атрактивно и силно поради што настрада конструкцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Вајли во идеалната петорка во последното коло од квалификациите 📸

Македонскиот репрезентативец, Џејкоб Вајли е во најдобрата петорка во последното коло од к…