Дома Фудбал Репрезентации Костарика го пополни последното место, комплетирани групите за Мундијалот во Катар

Костарика го пополни последното место, комплетирани групите за Мундијалот во Катар

Репрезентацијата на Костарика е последниот патник на Светското првенство во Катар.

Вчера во натпреварот кој го одлучуваше последниот патник Костарика славеше со минимални 1:0 против Нов Зеланд и така се најде помеѓу најдобрите светски селекции. Натпреварот беше решен во третата минута со голот на Џоеал Кембел.

На Мундијалот Костарика ја чека тешка група бидејќи ќе игра заедно со Германија, Шпанија и Јапонија.

СИТЕ УЧЕСНИЦИ НА МУНДИЈАЛОТ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Елмас може да го напушти Наполи – побарал гаранција за поголема минутажа!

Во претстојниот преоден рок Елиф Елмас би можел да го напушти Наполи, барем според она што…