Дома Фудбал Италија Конте на своите играчи им кажува и како да имаат се*с!

Конте на своите играчи им кажува и како да имаат се*с!

Aнѕонио Конте е познат како тренер кој посветува внимание и на детали, а тоа го потврди и со неговото последно интервју за француски „Л’Eкип.

За Конте натпреварувањето е како битка.

„Натпреварувањето за мене е како битка. Значи твојот пораз, за мене значи победа. Многу сум фокусиран на фактот дека на крајот само еден победува и правам се за тоа да биде мојот тим. Тоа е мојот стил и веројатно ќе се држам до него до крајот на кариера. Јас живеам за оваа работа и често пати се прашувам дали е исправно толку време да поминувам без семејството“, изјави Конте.

Конте за своите играчи има совети дури и за нивниот сексуален живот.

„Во текот на сезоната им препорачувам на играчите односите да им бидат кратки со мал напор, како и да користат пози во кои тие се под својот партнер. Пожелно е тие партнери да бидат нивните жени затоа што ако не се тие тогаш тоа бара дополнителна акција и енергија“, порача Конте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус и официјално го претстави резервниот дрес 🎥

Јувентус и официјално го претстави резервниот сет на дресови за следната сезона, се чини д…