Дома Фудбал Конечно искрено: Еве што ќе се случува во иднина со Андрес Иниеста..

Конечно искрено: Еве што ќе се случува во иднина со Андрес Иниеста..

0

Андрес Иниеста ги откри своите планови за во иднина.

„Секогаш мислев дека што повеќе играте толку подобар сте. На тој начин ја достигнувате оптималната точка и се чувствувате добро. Оваа година имав неколку неуспеси и имаше тешки периоди, но продолжив да бидам позитивен. Разговарав со Валверде за многу работи, но никогаш за мојата минутажа. Не мислам дека тоа што имам 33 години значи дека не можам да играм голем број натпревари во текот на сезоната. Свесен сум дека тоа не е исто како кога имав 28, но најважно ми е што се чувствувам добро. Не мислам дека ќе станам тренер откако ќе се простам со активното играње фудбал. Она што би сакал е да останам во светот на фудбалот, се надевам во Барселона. Меѓутоа не размислувам многу за тоа. Моментално сум фокусиран само на тоа да бидам во што подобра форма за да можам да играм за два дена“, истакна Иниеста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Фудбал

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …