Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Комедија на српска телевизија: Швајцарците имале свои врачеви, ги плаќале 10 милиони долари

Комедија на српска телевизија: Швајцарците имале свои врачеви, ги плаќале 10 милиони долари


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Репрезентацијата на Србија настапот на Светското првенство го заврши уште во групната фаза и тоа како последна во конкуренција со Бразил, Швајцарија и Камерун.

Секако дека ова е огромно разочарување за нашиот сосед, меѓутоа она што се случуваше на една српска телевизија е навистина неверојатно и ретко каде може да се најдат такви изговори.

Водителката разговараше со лице кое во емисијата беше необично облечено и објаснуваше како тоа репрезентациите имале свои врачеви. Водителката на неговите зборови пушти и видео од навивачка која изгледа како да „фрла магии“, зборувајќи дека е исплашена.

На сето тоа господинот во студиото на крајот додаде дека Швајцарците имале свои врачеви и секој од нив поединечно добивал 10 милиони долари.

Слушнете, ние уште не можеме да поверуваме дека господинот е сериозен…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…