Дома Актуелно Комедии во Хрватска: Голман тргна да слави, па прими гол 🎥

Комедии во Хрватска: Голман тргна да слави, па прими гол 🎥

Несекојдневен момент се случи во Хрватска во натпреваро пониските лиги од јуниорскиот куп во жупанската лига на Истра меѓу Јадран Пореч и Уљаник Пула.

Екипата на Јадран после пенал серијата успеа да слави. Клучен беше моментот кога Андреј Граховац ја погоди пречката, а голманот тргна да се радува. Додека тој тргна напред топката се врати во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Клоп направи скандал, па се извинуваше

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп направи скандал, откако го нарече Купот на Африкански н…