Дома Фудбал Кога Швајнштајгер зборува српски, тоа изгледа вака… (Видео)

Кога Швајнштајгер зборува српски, тоа изгледа вака… (Видео)

0

Благодарение на сопругата, Ана Ивановиќ, Бастијан Швајнштајгер се подобро го разбира српскиот јазик.

Некогашната српска тенисерка секој ден го учи, а дека напредува во нејзиното учење докажа и интервјуто на Швајни дадено на една новинарка од Србија.

Новинарката го замоли да зборува на српски, а тој брзо се снајде во тоа.

„Зборувај српски за целиот свет да те разбере“, се пошегува Бастијан.

Погледнете како изгледаше тоа

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…