Дома Фудбал Англија Клоп: Тоа што му го прават на Манчестер Јунајтед е криминал!

Клоп: Тоа што му го прават на Манчестер Јунајтед е криминал!

Манчестер Јунајтед претходно обезбеди пласман во Лигата на шампионите за следната сезона, па затоа, но и поради густиот распоред против Лестер „црвените ѓаволи“ играа со резервен состав.

Јирген Клоп застана во одбрана на своите ривали поради таквата ситуација.

„Јунајтед играше токму во таков состав како што очекував. Што друго можат кога играат во ритам недела-вторник-четврток? Тоа што им го прават е злосторство, вистински криминал. Нема зошто да се обвинува Оле. На негово место секој би го направил истото“, изјави Клоп.

Утре Ливерпул игра токму пртови Манчестер Јунајтед во дербито на колото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола се жали: Имавме само 10 минути да се спремиме

Манчестер Сити вчера не успеа да го победи Саутемптон на домашен терен и одигра само 0:0. …