Дома Фудбал Англија Клоп разочаран по ремито: Не заслужуваме да играме во Лига на шампиони

Клоп разочаран по ремито: Не заслужуваме да играме во Лига на шампиони

Ливерпул денес во последните моменти испушти победа во натпреварот против Њукасл.

„Црвените“ водеа се до 96. минута, а во последните моменти Њукасл стигна до бод. Тоа беше причина за револт кај германскиот стратег.

„Не верувам дека некој може да направи повеќе шанси од она што ние го направивме денес. Постигнавме убав гол, но тоа не беше доволно бидејќи го оставивме противникот во игра до самиот крај. Њукасл заслужи да постигне гол, бидејќи постигна и претходно. Тоа беше несреќен момент за Вилсон, но играше со рака, ни користеше тоа правило. Мора да бидеме реални, со ваква игра не заслужуваме да играме во Лигата на шампионите“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…