Дома Фудбал Англија Клоп и тренерот на Барнли имаа жестока расправија на полувремето 🎥

Клоп и тренерот на Барнли имаа жестока расправија на полувремето 🎥

Ливерпул впротив Барнли направи чекор назад во намерата да ја одбрани титулата шампион на Англија.

„Црвените“ шокантно беа поразени на својот „Енфилд“ од Барнли, а им пресуди голот од пенал на Ешли Барнс. На крајот на првото полувреме дојде до инцидент помеѓу двајцата менаџери, Јирген Клоп и Шон Дајч.

На патот кон тунелот Дајч нешто му кажа на Клоп после што Германецот тргна по него. Клоп викаше и одеше по Дајч, кој не му остана должен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нејмар ќе биде спремен за реваншот со Барса

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар најверојатно ќе биде спремен за реваншот со Барселона…