Дома Фудбал Англија Клоп и Сон најдобри во Премиер лигата во семптември

Клоп и Сон најдобри во Премиер лигата во семптември

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп и играчот на Тотенхем Сон ги добија признанијата за најдобри во Премиер лигата за месец септември.

49 годишниот стратег стана првиот Германец кој стигнал до наградата менаџер на месецот во Премиерлигата, откако ги предводеше „црвените“ од три победи во септември.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Влегов во канцеларијата и на моите тренери им реков „Не избраа за менаџер на месецот!“ Не ми се потребни лични награди, но убаво е што добив уште една”, истакна Клоп.

Играчот на Тотенхем, Сон е прв играч од Азија кој ја добива оваа награда и целосно ја заслужи откако постигна четири гола за „спарси“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…