Дома Фудбал Англија Клоп изненаден зошто немало понуди за Ориги: Луѓето изгледа не гледаат доволно фудбал

Клоп изненаден зошто немало понуди за Ориги: Луѓето изгледа не гледаат доволно фудбал

Дивок Ориги вчера беше стартер против Милан и асистираше во еден од головите на „црвените“ кои славеа со 3:2.

Ливерпул во летниот преоден рок очекуваше да го продаде Ориги, меѓутоа никој клуб не испратил доволно добра понуда. Клоп е изненаден што за Ориги имало слаб интерес.

„Луѓето забораваат колку е тешко да се влезе во еден тим. Во летниот преоден рок очекувавме добра понуда, но изгледа луѓето не гледаат доволно фудбал. Ориги е еден одличен напаѓач кој против Милан одигра одлично. Можеше да замине и во текот на летото, но како да се заборава колку е тој добар“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …