Дома Фудбал Англија Клоп го критикуваше Абрамович поради Лампард

Клоп го критикуваше Абрамович поради Лампард

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го критикуваше Роман Абрамович поради одлуката да му врачи отказ на Френк Лампард.

Според Клоп, Ламард требало да добие повеќе време кое му било потребно за да го вклопи тимот со новите засилувања.

„Искрено кажано тоа беше теша одлука. Мисла дека Челзи заврши одлична работа на трансфер пазарот и донесе добри играчи. Но, потребно е време и поради тоа мислам дека одлуката на Челзи е сурова. Господин Абрамович дава некои можности како пари и играчи… но не е најтрпеливиот човек на светот“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…