Дома Фудбал Останато КЛАСАТА Е ВЕЧНА: Мајсторија на Ван Перси од слободен удар (ВИДЕО)

КЛАСАТА Е ВЕЧНА: Мајсторија на Ван Перси од слободен удар (ВИДЕО)

van persie

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во саботата беше одигра натпреварот помеѓу Зволе и Фејенорд во рамките од 18-тото коло во холандското првенство.

Домашниот тим славеше победа од 3:1, но натпреварот беше обележан со мајсторијата од слободен удар на ветеранот од редовите на гостите, Робин Ван Перси.

На десет минути пред крајот на полувреме Фејенорд губеше со 1:0, а потоа на сцена стапи поранешниот напаѓач на Арсенал и Манчестер Јунајтед.

Ван Перси одлично погоди преку живиот ѕид и го матираше немоќниот голман на Зволе, Мик Ван Дер Харт за негов седми погодок оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …