Дома Видео Килијан Мбапе е одличен фудбалер, но уште подобар човек 🎥

Килијан Мбапе е одличен фудбалер, но уште подобар човек 🎥

Килијан Мбапе е голем фудбалер, но и уште подобар човек.

Често пати францускиот напаѓач тоа го покажуваше и во минатотот. Сега пред натпреварот со Брест Мбапе се загреваше, а тогаш слушна дека некој од покрај теренот го извиува неговото име. Се сврте и виде дека станува збор за мало момче.

Мбапе се поздрави со својот фан, разменија неколку зборови и се врати на загревањето. Меѓутоа не се заврши се тука. После натпреварот Мбапе го прими момчето и помина некое време со него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Брука за Рома: Тренерот направи една измена повеќе од дозволеното!

Фудбалерите на Рома доживеаа шокантна елиминација од Специја во италијанскиот Куп после пр…