Дома Фудбал Англија Кејн: Имаме своја филозофија

Кејн: Имаме своја филозофија

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн се врати на вистинската форма и во последно време повторно ги решета противничките мрежи.

И неговиот Тотенхем игра одлично, втор на табелата на изненадување на поголемиот дел од јавноста, посебно критичарите кои не веруваа бидејќи Спарси во текот на летото не донесоа ниту едно засилување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пипо Инзаги: Ако не беше паузата за коронавирусот Лацио ќе имаше голема предност во однос на Јувентус

Oткако Пипо Инзаги со Беневенто го обезбеди враќањето во Серија А зборуваше за ситуацијата…