Дома Фудбал Останато Кварезма во епизодата: Сега, бато ќе ти покаже како се прави „тривела“ (видео)

Кварезма во епизодата: Сега, бато ќе ти покаже како се прави „тривела“ (видео)

0
kvarezma

Рикардо Кварезма е голем фудбалски мајстор и тоа ни го покажал многу пати.

Денес настапува во Турција за тимот на Бешикташ, а после голот со рабона на тренингот, сега на соиграчите им покажа како се изведува познатата „тривела“.

Класичниот удар со надворешниот дел од стапалото е навистина тежок за изведување, но Португалецот го има усовршено до перфекција, таков гол постигна и на Мундијалот против Иран.

Неговите соиграчи од Бешикташ се обидуваа, додека Кварезма ги гледаше, а потоа и им покаа како мајсторот го прави тоа.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…