Дома Останати Ракомет Карачиќ претставен во Кјелце: Балгодарам Скопје, отварам ново поглавје (ВИДЕО)

Карачиќ претставен во Кјелце: Балгодарам Скопје, отварам ново поглавје (ВИДЕО)

Tимот на Кјелце денес официјално го претстави вардарецот Игор Карачиќ.

Карачиќ после цели седум години си замина од Вардар и потпиша договор на три години со шампионот на Полска.

Во Кјелце Карачиќ ќе го носи дресот со број пет кој досега беше во сопственост на Михаил Јурецки.

Карачиќ на претставувањето се заблагодари на сопственикот Сергеј Самсоненко и клубот за како што самиот кажа прекрасните години поминати во Скопје.

„Во Скопје поминав седум прекрасни години. Благодарен сум на претседателот Самсонеко и соиграчите. Исто така благодарам и на претседател Серевес и мојот менаџер за трансферот во Кјелце. Отварам ново поглавје во мојата кариера. Среќен сум и сакам да освојувам трофеи со Кјелце“, изјави Карачиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ЕВРО 2020!

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја добија честа да го судат финалето на …