Дома Луд Спорт Каков „Маракана“, каков „Камп Ноу“ – овој е најубавиот стадион на светот (видео)

Каков „Маракана“, каков „Камп Ноу“ – овој е најубавиот стадион на светот (видео)

0

Стадионот Хенингсваер, кој се наоѓа во истоименото норвешко село со 500 жители, според многумина, е најубавиот стадион на светот, пред сè благодарение на неговото импресивно природно восхитувачко опкружување.

Групата острови Лофоти дури во 2007 година биле поврзани со мостови со остатокот од земјата. Без разлика на оддалеченоста природната убавина ги прави островите вистински рај на земјата.


Следете го Sportski.mk и на


Покрај благата клима и зимските температури околу нулата, вљубениците во фудбалот сонуваат да ги посетат Лофоти и поради фасцинантниот стадион Хенингсваер, на кој тренираат и играат рекреативците од клубот Хенинсвае ИЛ.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…