Дома Фудбал Каква контрола над топката: Со Артур и Де Јонг Барса нема потреба за грижи (ВИДЕО)

Каква контрола над топката: Со Артур и Де Јонг Барса нема потреба за грижи (ВИДЕО)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Изгледа дека навивачите на Барселона немаат потреба да се грижат кога е средината на теренот во прашање.

Чави и Иниеста кои обележија една ера во Барселона повеќе ги нема, но денес тука се Френки Де Јонг и Артур Мело.

Барселона на социјалните мрежи објави видео од загревањето за натпреварот помеѓу Барселона и Валенсија. Во тоа видео импресионира тоа каква контрола над топката имаат Артур и Де Јонг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Tренерот на Пари Се…