Дома Трансфер зона Кавани донесе одлука за својата иднина!

Кавани донесе одлука за својата иднина!

Раководството на Пари Сент Жермен нема да му понуди продолжување на соработката на Едисон Кавани на крајот на сезоната, пренесува „Франс Фудбал“.

Договорот на Кавани со ПСЖ истекува на крајот на сезоната, а главна причина што „светците“ нема да му понудат нов договор се високите финансиски претенции на напаѓачот, кој бара 18 милиони евра годишно.

Оваа сезона Кавани ја започна со повреда на бутниот мускул, па го загуби местото во првиот тим после одличните настапи на Мауро Икарди.

ПСЖ одлучи да го откупи Икарди кој е прв избор на напаѓачката позиција, па на Кавани ќе му биде дозволено да замине на крајот на сезоната како слободен играч.

Иако напаѓачот е во последната година од договорот, сепак ПСЖ нема намера да го продаде во јануари, па Кавани како слободен агент ќе го напушти клубот на крајот на сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона одбила 100 милиони за Ансу Фати

Претседателот  на Барселона, Жосеп Бартомеу одбил богата понуда за 17-годишниот талент Анс…