Дома Останати Кабиб се огласи на социјалните мрежи: Добил понуда за која размислува

Кабиб се огласи на социјалните мрежи: Добил понуда за која размислува

khabib

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Кабиб Нурмагомедов добил интересна понуда за продолжување на кариерата.

За Дагестанецот после борбата со Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Кабиб испрати закана до УФЦ дека ќе го раскине договорот со организацијата доколку некој од неговите членови на тимот биде казнет.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Нурмагомедов тврди дека е спремен да замина, а преку социјалните мрежи потврди дека има организација која сака да го види во своите редови. Тој утрово откри дека добил понуда од „WWE“ oрганизацијата.

Раководството на популарните кечери со задоволство би го видело во своите редови, а Кабиб се консултираше со своите фанови на социјалните мрежи.

„WWE ме праша да им се придружам. Што мислите за тоа?“, запраша Дагестанецот преку својот Твитер профил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…