Дома Фудбал Англија Итен состанок на Олд Трафорд, Соскјер пред отказ

Итен состанок на Олд Трафорд, Соскјер пред отказ

Раководството на Манчестер Јунајтед сериозно размуслува да му врачи отказ на Оле Гунер Солскјер во наредните денови, пренесува „Манчестер Ивнинг Њуз“.

Медиумот пренесува дека еден од директорите, Ричард Арнолд ги откажал сите закажани средби за денес за да има состанок со соптвеникот на клубот, Џоел Глејзер.

Вчера „црвените ѓаволи“ доживеаа срамен пораз на „Олд Трафорд“ од Ливерпул (0:5) со што сериозно се разниша позицијата на Солскјер, кој и претходно беше мета на критики.

Англиските медиуми пренесуваат дека прв фаворит за негов наследник е италијанскиот стратег Антонио Конте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…