Дома Фудбал Останато Италија и Франција во „групата на смртта“ од Лигата на нации!

Италија и Франција во „групата на смртта“ од Лигата на нации!

Денеска беше извршена ждрепката за новата сезона во Лигата на нации, која донесе многу интересни дуели и една „група на смртта“.

Шпанија како бранител на пехарот е во конкуренцијата А4 каде ќе се соочи со Данска, Швајцарија и Србија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во Лига А најинтересно ќе биде во групата А2 каде се екипите на Италија, Белгија, Франција и Израел.

Англија минатата сезона испадна од Лига А, па оваа сезона ќе биде во Б, во групата Б2 заедно со Финска, Ирска и Грција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…