Дома Трансфер зона Интер ја одреди цената: Мурињо може да го добие Скриниар

Интер ја одреди цената: Мурињо може да го добие Скриниар

Тотенхем може да го донесе Милан Скриниар во јануари, доколку се согласи да му плати на Интер 45 милиони евра.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо тврди дека „нероаѕурите“ имаат потреба од финансиски средства и се спрмени да го продадат Скриниар за споменатата сума.

25-годишниот Скриниар не се снаоѓа најдобро во формацијата на Конте и Интер беше спремен да го продаде уште во летниот преоден рок.

Со продажбата на Скриниар „нероаѕурите“ ќе финансираат засилување во одбраната и средниот ред во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…