Дома Трансфер зона Интер ја одреди цената за Скриниар

Интер ја одреди цената за Скриниар

Тотенхем може да го донесе Милан Скриниар во јануари, доколку се согласи да му плати на Интер 45 милиони евра.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо тврди дека „нероаѕурите“ имаат потреба од финансиски средства и се спрмени да го продадат Скриниар за споменатата сума.

25-годишниот Скриниар не се снаоѓа најдобро во формацијата на Конте и Интер беше спремен да го продаде уште во летниот преоден рок.

25-годишниот Скриниар не се снаоѓа најдобро во формацијата на Конте и Интер беше спремен да го продаде уште во летниот преоден рок.

Со продажбата на Скриниар „нероаѕурите“ ќе финансираат засилување во одбраната и средниот ред во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…