Дома Трансфер зона Интер ја доби трката за талент на Верона

Интер ја доби трката за талент на Верона


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Раководството на Интер веќе подолго време ги следи настапите на Мараш Кумбула од Верона и сака да го донесат во своите редови.

Дефанзивецот блеска оваа сезона во Серија А, а неговата цена се уште е ниска, и заинтересираните клубови можат да го донесат за само 15 милиони евра.

20-годишниот албански репрезентативец игра одлично оваа сезона за него интерес покажуваат уште Наполи, Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд.

Италијанските медиуми тврдат дека Интер веќе подолго време работи на трансферот и е фаворит за потписот на талентираниот дефанзивец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…