Дома Трансфер зона Интер спремен да го продаде Скриниар – ја одреди цената!

Интер спремен да го продаде Скриниар – ја одреди цената!

Раководството на Интер е спремно да се раздели со дефанзивецот Милан Скриниар ова лето, пренесува новинарот на „Газета дело Спорт“, Николо Скира.

25-годишниот Скриниар оваа сезона не блеска во формација со тројца дефанзивци и поради тоа Интер е спремен да го продаде.

За него силен интерес покажуваат Манчестер Сити и Пари Сент Жермен. Еминентниот новинар тврди дека Интер веќе ја одредил цената и за неговата слобода бара 60 милиони евра.

Оваа сезона Скриниар запиша 37 настапи во сите натпреварувања на кои успеа да запише и 2 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …