Дома Фудбал Останато Интер Мајами без Меси е друг тим: Изгубија 5:2 од тимот кој го победија 4:0

Интер Мајами без Меси е друг тим: Изгубија 5:2 од тимот кој го победија 4:0


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Интер Мајами загуби од Атланта со 2-5 во МЛС-лигата, а на натпреварот го немаше аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси.

Екипата на Меси постигна два гола, но беше ужасна во одбраната, па така Атланта замина на полувреме со водство од 3-1.

На натпреварот не беше присутен ниту Жорди Алба, а Серхио Бускетс сам не можеше ништо повеќе да направи.

Интересно е тоа што Интер Мајами претходно славеше со 4-0 против Атланта во натпреварот во кој играше Меси и постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…