Дома Трансфер зона Интер купи играч и го испраќа на позајмица кај Пандев во Џенова

Интер купи играч и го испраќа на позајмица кај Пандев во Џенова

Екипата на Интер денес објави дека нов играч на тимот е 19 годишниот напаѓач Даријан Малеш.

Швајцарскиот напаѓач со српски корени потпиша со Интер договор на пет години, а помеѓу „нероаѕурите“ доаѓа од екипата на Лузерн која доби пет милиони евра.

Изминатата сезона овој фудбалер одигра 19 натпревари во швајцарската Суперлига. Постигна четири гола и подели четири асистенции. Така го привлече вниманието на Интер со кој на крајот потпиша договор.

Наредната сезона Малеш веројатно ќе ја помине на позајмица во Џенова, но тоа се уште не е официјално потврдено.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…