Дома Трансфер зона Интер го сака дефанзивецот на Рома

Интер го сака дефанзивецот на Рома


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг би можел да го напушти клубот на крајот на сезоната.

Договорот на Смолинг истекува на крајот на сезоната, па тој уште во јануари може да преговара со заинтересираните клубови.

„Тутоспорт“ пренесува дека Интер е сериозно заинтересиран за Англичанецот и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

„Нероаѕурите“ сакаат да го доведат Смолинг на лето без обештетување како замена за Скриниар, кој сигурно ќе го напушти клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…