Дома Фудбал Англија Интересно: Челзи и Ливерпул имаат идентични резултати во сите сегменти

Интересно: Челзи и Ливерпул имаат идентични резултати во сите сегменти

Веќе се одиграа пет кола од почетокот на Премиер лигата кои потврдија дека оваа сезона ќе биде исклучително интересна.

Три клуба имаат по 13 освоени бода, но Челзи и Ливерпул имаат предност пред Манчестер Јунајтед во однос на гол разликата.

Интересно е што двата тима имаат апсолутно израмнети параметри, па статистиката покажува дека се најубедливи од почетокот на сезоната.

Имено, Ливерпул и Челзи со апсолутно идентичен резултат ги добиле сите натпревари во Премиер лигата оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …