Дома Фудбал Останато Имаме и доказ дека Ибра е како виното: Колку е постар, толку е подобар!

Имаме и доказ дека Ибра е како виното: Колку е постар, толку е подобар!

ibrahimovic

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ оваа сезона игра одлично во дресот на ЛА Галакси.

Ибрахимовиќ во досегашниот дел од сезоната постигна дури 27 голови и запиша уште пет асистенции. Пред него само Карлос Вела кој постигна два гола повеќе.

Златан за десетина ќе го прослави својот 38-ми роденден, но како годините изминуваат така Ибра само станува подобар.

Имено, неверојатна е статистиката која покажува дека Златан игра многу подобро откако наполни 30 години, отколку претходно. До 30-тиот роденден Ибрахимовиќ постигна 232 гола, а откако влезе во четвртата деценија од животот до денес постигна дури 300 голови.

Ибрахимовиќ покажа дека годините за него се само бројка и дека еден фудбалер може да игра добро и во поодминати фудбалски години ако добро се чуствува. Ние се надеваме дека ќе остане колку што е можно подолго и ќе продолжи да не воодушевува со неговите голови и мајстории.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…