Дома Фудбал Останато Икарди до Интер: Фала за се и довидување! (ФОТО)

Икарди до Интер: Фала за се и довидување! (ФОТО)

Maуро Икарди во само некоку збора му се заблагодари на Интер.

Икарди и понатаму е во сопственост на Интер бидејќи во ПСЖ игра како позајмен фудбалер.

Аргентинецот се бореше со сите или да остане или да премине во Јувентус, но на крајот во последниот ден од преодниот рок се пресели во ПСЖ кој ќе има право да го откупи неговиот договор за 65 милиони евра на крајот од сезоната.

Икарди сега преку Инстаграм се обрати до Интер и порача: Фала за се и довидување.

Тој ја објави својата стистика во дресот на Интер – 219 натпревари, 124 гола и 39 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…