Дома Фудбал Англија Изненадување: Стопер е најбрзиот фудбалер во Премиер лигата оваа сезона

Изненадување: Стопер е најбрзиот фудбалер во Премиер лигата оваа сезона

Премиер лигата важи за најсилниот домашен шампионат, а физичката сила и брзината се важен сегмент за секој фудбалер.

Сега Англичаните го објавија името на фудбалерот кој достигнал најголема брзина сезонава. Информацијата е малку изненадувачка бидејќи станува збор за стоперот на Тотенхем, Мик Ван Де Хен.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тој достигнал брзина од 37.38 километри на час и стана најбрзиот играч уште од сезоната 2020/2021 и го надмина рекордот на Кајл Вокер (37.31).

На втората позиција сезонава е Огбено од Лутон, а зад него следуваат: Нето, Собослаи, О’Ши, Гордон и Онана од Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…