Дома Фудбал Останато Изненадување од Островот: Алонсо повеќе не е кандидат за тренер на Ливерпул

Изненадување од Островот: Алонсо повеќе не е кандидат за тренер на Ливерпул

Според последните информации од Островот, Ливерпул повеќе не е кандидат за доведување на Чаби Алонсо.

Од редовите на Баерн потврдија дека го сакаат Алонсо, но и потенцираа дека е скоро невозможно да го доведат (ТУКА), а сега изгледа од трката се откажува и Ливерпул.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во Ливерпул наводно се свесни дека Алонсо веројатно и наредната сезона ќе го води Леверкузен. Во медиумите веќе се споменуваат алтернативните решенија за клубот од „Енфилд“.

Сега како прв кандидат се споменува Рубен Аморим кој со тимот на Спортинг Лисабон бележи одлични резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…