Дома Трансфер зона Изненадување: Баерн ја враќа легендата на клубот?

Изненадување: Баерн ја враќа легендата на клубот?

Баерн Минхен би можел да ја врати клупската легенда, Жером Боатенг (35) пишуваат германските медиуми.

Дефанзивецот кој одигра 363 натпревари освои 22 трофеи од кои два во Лигата на шампионите и девет во Бундеслигата би можел повторно да биде дел од овој клуб.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Според информациите на „Скај Спорт“, Баерн преговара со Боатенг кој би можел да се врати како слободен играч по раскинот на договорот со Лион. Причината поради која Баерн е заинтересиран се здравствените проблеми во германскиот гигант.

За репрезентацијата на Германија, Боатенг одигра 76 натпревари од 2009 до 2018 година и освои злато (2014) и бронза (2010) на светските првенства.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …