Дома Фудбал Останато Изгледа толку беше: Болт пред откажување од фудбалскиот сон

Изгледа толку беше: Болт пред откажување од фудбалскиот сон

0
bolt

Најбрзиот човек во светот Усаин Болт соопшти дека до крајот на ноември ќе одлучи дали сака да ја продолжи фудбалската кариера.

Осумкратниот олимписки шампион не успеа да се договори со австралискиот Централ Кост Маринерс.

Болт во Австралија престојуваше од август и за овој клуб постигна два гола во пријателските натпревари.

„Не сум потпишал договор со Маринерс и таа приказна е готова. Сепак, добив повеќе од тогаш. Во овој момент размислувам што да правам. Ќе одлучам до крајот на ноември дали ќе продолжам со некој клуб или едноставно ќе се откажам“, изјави Болт.

Ќе потсетиме Болт од атлетиката се прости после Светското првенство 2017 година и од тој момент се обидува да започне фудбалска кариера.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …