Дома Фудбал Репрезентации Извлечени паровите за Ф4 во Лигата на Нации

Извлечени паровите за Ф4 во Лигата на Нации


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Претпладнево во Нион беше одржана ждрепката за завршниот турнир во третата сезона во Лигата на Нации.

Така среќата сакаше да гледаме реприза на едно полуфиналињата од минатото издание.

Шпанија повторно ќе игра со Италија и ќе се обиде да го повтори успехот со пласман во финалето. Холандија која е домаќин на турнирот ќе се сретне со Хрватска.

  Датумите на натпреварите се од 14 до 18 јуни, а ќе се играат во Ротердам и Еншеде. Првото полуфинале на 14 јуни е Шпанија – Италија, а еден ден подоцна ќе играат Холандија и Хрватска во Еншеде.

  На 18-ти е предвидено да се игра натпреварот за трето место и финалето. Ќе потсетиме, минатата година Франција ја освои Лигата на Нации откако во финалето ја победи Шпанија со 2:1.

  Коментари
  Прочитајте поврзани статии
  Load More In Репрезентации

  Проверете

  Гвардиола спреми 100 милиони за ѕвездата на Наполи

  Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Пеп Гвардиола ја пос…