Дома Фудбал Англија Избран голот на месецот во Премиер лигата: Имаше ли дилеми?

Избран голот на месецот во Премиер лигата: Имаше ли дилеми?

Сосема очекувано и заслужено, Алехандро Гарначо ја освои наградата за гол на месецот за неговиот погодок во натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Евертон.

Аргентинецот со спектакуларни ножички ја погоди мрежата на ривалот и го отвори резултатот, Манчестер Јунајтед тој натпревар го доби со 3:0.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Инаку, Јунајтед ги собра наградите и во другите категории. За играч на месецот беше прогласен Хари Мегваер додека за тренер на месецот наградата заврши во рацете на Ерик Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…