Дома Македонски спорт Избрани тројца македонци во топ 500 најважни фудбалери во светот 📸

Избрани тројца македонци во топ 500 најважни фудбалери во светот 📸

Фудбалскиот магазин „Волрд Сокер“ еднаш годишно избира најдобри или најважни фудбалери во светот во тој момент на листата за 2020 во тие 500 фудбалери се најдоа тројца Македонци.

На нивната листа оваа година се најдоа Енис Барди, Илија Несторовски и капитенот Горан Пандев. Тука можеби ќе има полемика затоа што пред Елмас или Алиоски кои имаа подобра сезона се најде Несторовски.

Покрај изборот има и краток опис.

Енис Барди – Фудбалер кој може да делува на повеќе позиции во средниот ред. Сезонава лево блескаше. Арсенал покажа интерес, тука се екипите од Серија А и Бундеслигата.

Илија Несторовски – Тој е искусен и импресивен левоног напаѓач кој веќе четири години игра одлично во Италија. Три во Палермо, сега ја очекува својата петта сезона на Апенините.

Горан Пандев – Капитен и најдобар стрелец на Македонија има таква техника и класа која е очигледна и во вакви летни периоди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…