Дома Фудбал Останато Играше за многу гиганти, но Ибрахимовиќ навива САМО ЗА ЕДЕН КЛУБ

Играше за многу гиганти, но Ибрахимовиќ навива САМО ЗА ЕДЕН КЛУБ

0

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед ја имаше таа чест и привилегија да настапува во дресовите на гиганти како што се Ајакс, Барселона, Јуве, Интер, Милан и ПСЖ.

Очигледно дека најмногу е поврзан за италијанската Серија А, но за кого Ибра навива или кого најмногу сака, бидејќи играше за три тамошни гиганти од два града.

„Дома секогаш ги гледав програмите на кои се емитира италијанската лига. Навивав за Интер, бидејќи ми се допаѓаат црната и сината боја, но ги следев секако и Јувентус и Милан“, изјави Ибра.

36-годишниот напаѓач со Интер освои три титули во Серија А, со Милан еден, но се уште не освои ЛШ и тоа е единствениот трофеј кој му недостасува.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Прв клуб: Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед освен што гигант во фудбалот е и светски бренд, а тоа го покажа и со по…