Дома Фудбал Играчот на Валенсија се расплака пред камерите додека даваше изјава за тешката ситуација 🎥

Играчот на Валенсија се расплака пред камерите додека даваше изјава за тешката ситуација 🎥

Габриел Паулиста не можеше да ги сокрие солзите после поразот на Валенсија од Гетафе.

Искусниот стопер одоговраше на прашањата на новинарот, а после едно од нив му падна прилично тешко. Паулиста го прашаа дали може да објасни како Валенсија од тим кој се бори за Лигата на шампионите, стана тим кој се бори за опстанок. Во тој момент како да му се сруши светот.

„Да се слуша сето ова е е*ено тешко…Така голем клуб како Валенсија и сето ова, мораме да заборавиме и да се кренеме затоа што ние сме Валенсија“, изјави Бразилецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…