Дома Видео Играчите на Јуве немаа милост кон Сари

Играчите на Јуве немаа милост кон Сари

Јувентус ја прославува 36. титула шампион на Италија.

Старата дама ја победи Сампдорија со 2:0 и славјето можеше да започне. Ова е прв наслов во кариерата за Маурицио Сари и тој веројатно е најсреќниот човек на светот.

Нормално, играчите на Јувентус после натпреварот ја искористија шансата да го “избањаат“ својот тренер, кој потоа си запали цигара и се напи шампањ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…