Дома Останати Тенис Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Македонскиот најдобар тенисер Калин Ивановски не успеа да се пласира во ново финале откако денес беше поразен од Италијанецот, Ианаконе со 2:0 во сетови.

Ивановски на претходниот турнир во Тунис се пласираше во финалето, а сега беше поразен во полуфиналето и не се избори за уште едно финале.

Италијанецот денес беше подобриот противник и заслужено дојде до победата дозволувајќи му на Калин да освои само шест гема, два во првиот сет (6:2) и четири во вториот (6:4).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…