Дома Видео Ибра продолжува да “тепа“ и во МЛС, овој пат си го доби играчот на Монтреал

Ибра продолжува да “тепа“ и во МЛС, овој пат си го доби играчот на Монтреал

Фудбалерите на ЛА Галакси моментално играат на гостувањето кај Монтреал во дербито на 11. коло од американската МЛС лига.

Атмосферата во екипата на Галакси не е баш најдобра бидејќи имаат четири порази по ред, а навивачите на оваа екипа се надеваа дека оваа лоша серија ќе биде прекината вечерва. Сепак, сега се помалку има надеж дека тоа ќе се случи  и тоа најмногу “благодарение“ на Ибрахимовиќ.

Имено, во самиот финиш од првиот дел искусниот шведски напаѓач доби директен црвен картон откако го удри Петраса. Играчот на Монтреал го настапи Ибра кој после тоа го удри Петраса и се обиде да ја избегне казната, но не успеа бидејќи судијата забележа и му го покажа патот кон соблекувалната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит слика од тунелот: Влаховиќ со воодушевување го гледаше Ибрахимовиќ (ФОТО)

Фиорентина и Милан ремизираа во саботата на „Артемио Франки“ (1:1) во дербито на 25. коло …