Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ со урнебесна реплика на изјавата на својот двојник

Ибрахимовиќ со урнебесна реплика на изјавата на својот двојник

Веќе добро познато е дека кошаркарот Нихад Дедовиќ има неверојатна сличност со Златан Ибрахимовиќ.

Дедовиќ во една прилика беше запрашан дали е можно тој и Ибрахимовиќ да се во некаква врска. Неговиот одговор гласеше:

„Не верувам дека имаме нешто заеднички. Мојот татко никогаш не бил во Шведска“, одговори Дедовиќ.

На оваа изјава сега следуваше и одговор од Ибра и тоа во негов стил.

„Татко ти може не бил во Шведска, но татко ми бил во Босна“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Солскјер браше изговори за ремито: Топката беше лоша, врнеше и дуваше ветер

Maнчестер Јунајтед успеа да го преживее гостувањето во Бриж одигрувајќи реми (1:1) во рамк…