Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ за „давењето“ на голманот ќе добие суспензија (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ за „давењето“ на голманот ќе добие суспензија (ВИДЕО)

0

Првата ѕвезда на ЛА Галакси ги изгуби нервите во претходното коло од МЛС лигата.

Ибрахимовиќ ја покажа својата темна страна пред завршувањето на натпреварот против Њујорк Сити.

Неговиот тим ја продолжи лошата серија на резултати претрпувајќи го третиот пораз во МЛС лигата овој пат како домаќин.

Шведскиот интернационалец после неуспешната завршница го фати за врат голманот на гостинскиот тим и започна да го дави после што двајцата беа санкционирани.

„ЕСПН“ сега најавува дека Ибрахимовиќ за овој непромислен потег ќе заработи суспензија од два натпревари.

Тој инцидент можете да го видите на 1:50 од видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …