Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ го предизвика Погба: Се плашиш ли? (ФОТО)

Ибрахимовиќ го предизвика Погба: Се плашиш ли? (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ повторно предизвика големо внимание со својата објава на Инстаграм.

Шведскиот напаѓач одлучи да започне нов предизвик на друштвените мрежи, целта е оние кои ќе бидат номирани да изведат некоја магија со фудбалска топка.

Ибрахимовиќ денес на Инстаграм го повика Пол Погба и му порача дека сака да го предизвика на двобој.

„Пол Погба знам дека имаш вештини, но имам и јас. Сакам да те предизвикам на натпреварување во вештини. Се плашиш ли“, порача шведскиот напаѓач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…